Piamed – Centrum Medyczne

Skuteczna diagnostyka i leczenie.

Umów wizytę

Nasi specjaliści

„bene dignoscitur, bene curatur”

Dobre rozpoznanie, dobre leczenie – Hipokrates

dr n. med Małgorzata Pindycka-Piaszczyńska
dr n. med Małgorzata Pindycka-Piaszczyńskaspecjalista dermatolog - wenerolog
Leczę dzieci i dorosłych.Ukończyłam Wydział Lekarski w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 1984r. Pracę zawodową rozpoczęłam w Klinice Dermatologii w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach kierowanej przez doc. dr hab. n .med. A. Pietrzykowską-Chorążak w 1985 roku. Specjalizację I stopnia z zakresu dermatologii i wenerologii uzyskałam w 1989r a II stopnia w 1997r.
Czytaj więcej
lek med Michał Piaszczyński
lek med Michał Piaszczyńskispecjalista Chirurg
Po ukończeniu studiów na Wydziale Lekarskim w Zabrzu (2009r), rozpocząłem specjalizację z Chirurgii Ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej Naczyniowej i Transplantacyjnej w Katowicach. Tytuł specjalisty uzyskałem w 2017r. Od 2016r jestem również nauczycielem akademickim na Wydziale Lekarskim Sląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2019 roku rozpocząłem kolejną specjalizację z Chirurgii Naczyniowej.
W trakcie swojej 10letniej przygody z chirurgią odbyłem liczne kursy i staże z diagnostyki usg, laparoskopii, nowoczesnego leczenia przepuklin i ran, endoskopii przewodu pokarmowego.
Czytaj więcej
lek. med. Włodzimierz Piaszczyński
lek. med. Włodzimierz Piaszczyńskispecjalista chirurg
Specjalista chirurgii ogólnej, biegły sądowy Sądu Okręgowego w Katowicach z zakresu chirurgii ogólnej i urazowej, chirurgii naczyniowej, urazów komunikacyjnych , wypadków w pracy i medycyny ogólnej. Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie. Pracę zawodową rozpocząłem w 1985r w Oddziale Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim nr 1 w Zabrzu. Uzyskałem I (1990) i II (1997) stopień specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej.
Czytaj więcej

Dermatologia

Dermatologia (z grec. derma – skóra) – dziedzina medycyny zajmująca się badaniem oraz opisem struktury i funkcji skóry, a także schorzeniami skóry i jej przydatków (włosów, paznokci) oraz niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, ujawniającymi się przede wszystkim na skórze (np. łagodne i złośliwe nowotwory jak czerniak złośliwy lub rumień guzowaty).

Oferujemy:

  • Konsultacje dermatologiczne dorosłych

  • Konsultacje dermatologiczne dzieci

  • Dermatochirurgia

Chirurgia

Chirurgia (z grec. cheir − ręka, ergon – czyn, działanie, cheirurgia – ręcznie wykonywana praca) – dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym. Jest nauką nadrzędną i zawiera wiele podspecjalności. Sama nazwa chirurgia identyfikowana jest z dziedziną o nazwie chirurgia ogólna. Jest to kliniczna dziedzina medycyny.

Oferujemy:

  • Konsultacje chirurgiczne

  • Orzecznictwo biegłego sądowego/Opinie

  • Chirurgia jednego dnia